Sportive

Secundul Popescu: Ne bucurăm că am reușit să spargem gheața

Pandurii a spart gheața reușind să obțină, sâmbătă, prima victorie pe teren propriu, de la inaugurarea noului  stadion  municipal,  2-1 contra CSM Slatina.

Pe bancă nu s-a aflat, însă, Călin Cojocaru care a fost suspendat ci  secundul Cristi Popescu.

Golurile gorjenilor au fost înscrise în minutul 2- când după o centrare de pe partea dreaptă, Cătălin Vaida a reluat cu capul, portarul a respins tot până la atacantul gazdelor, care nu a mai ratat și a deschis scorul cu un șut din 8 metri- şi în minutul 78, când Gabriel Dodoi a scăpat singur spre poarta adversă și a înscris cu un șut din 14 metri.

”Ne bucurăm că am reușit să spargem viața” a declarat, la finalul partidei, secundul Cristi Popescu.

Popescu a mai spus că victoria este importantă în primul rând pentru jucători care, deși au muncit foarte mult, abia acum văd rezultate. Oficiali ai grupării gorjene au acuzat, în ultima perioadă, arbitraj rău intenționat.

Atacantul Gabriel Dodoi a marcat 4 goluri pentru Pandurii de la revenirea la Târgu-Jiu, inclusiv pe cel de-al doilea din partida cu Slatina.