Sportive

Pandurii Târgu-Jiu, un nou amical cu Viitorul Şimian

Pandurii Târgu-Jiu a disputat, miercuri seară, pe terenul de antrenament de la stadionul municipal, cel de-al patrulea joc amical din perioada de vară şi cel de-al doilea cu Viitorul Şimian. Partida s-a încheiat cu scorul de 3-1 pentru gorjeni.

Pentru Pandurii Târgu-Jiu golurile au fost marcate de Peniel Obeng în minutul 14, Marian Pleaşcă în minutul 31 şi Robert Petre, în minutul 77. Antrenorul Călin Cojocaru a început meciul în formula: Iovicin – Corduneanu, Okeke, Stancu, Afrim, Sean Aerts, Alfred Mensah, Pleaşcă, Acosta, Rasoveanu, Peniel Obeng iar pe parcursul reprizei secunde au mai intrat: Opriţa, Peia, Cojocaru, Dănăricu, Habet, Petre, Patrik, Tănăsoiu şi Bebeto Lupuleţ.

Este cel de-al doilea meci de verificare susţinut în compania nou-promovatei în Liga a treia Viitorul Şimian. A fost 0-0 în confruntarea de săptămâna trecută, de la Severin. Următorul amical al gorjenilor va avea loc sâmbătă, 24 iulie, cu CSO Filiaşi.