Sportive

Juniori 4. CSM Târgu-Jiu, locul 6 la Turneul Semifinal

Echipa de handbal masculin juniori 4 a CSM Târgu-Jiu a terminat pe locul 6 Turneul Semifinal din Campionatul Național rezervat juniorilor 4. CSM Târgu-Jiu a terminat Grupa B a Turneului Semifinal pe locul 3 și a jucat pentru locurile 5-6 cu LPS Târgu-Jiu, formație care a terminat pe locul 3 în Grupa A. LPS Târgu Jiu s-a impus cu 24-22.

Tinerii handbalişti de la CSM Târgu-Jiu au început în forță meciul și la finalul primei reprize aveau patru goluri avans pe tabelă, scor 9-5. Repriza a doua a fost una destul de echilibrată, dar cu un final mai bun pentru CSM Târgu-Jiu, care și-a trecut în cont și repriza secundă, scor 10-8. Ultima parte a meciului a aparținut celor de la LPS, care s-au impus cu 11-3. Astfel, la general, după trei reprize, CSM Târgu Jiu – LPS Târgu Jiu 22-24.

Competiția de la Târgu-Jiu a fost câștigată de CSC Moșnița Nouă, care s-a impus în finală în fața echipei ACS HC Beldiman, scor 29-27.

CSM TÂRGU JIU: Vlad Manda, Andrei Anuţoiu 8g, Andrei Mornea, Dario Bălan, David Bîrlete, Vlad MezdreaDavid Honcioiu 2g, Luca Hortopan 5g, Narcis Arapu, Mario Stancu 4g, Gabriel Buşe 3g, Mihai Cîrstea, Vlad Călinoiu, David Ularu. Antrenori: Dan Ilieş şi Andrei Enache.

Program jocuri: Grupa A – Sala Voivod Litovoi -Tg. Jiu

Sâmbătă 19.06.2021 10:00
C.S.C. MOȘNIȚA NOUĂ – C.S.S. Dr. Tr. SEVERIN 36-23
Sâmbătă 19.06.2021 12:00
L.P.S TG. JIU – C.S. VICTORIA NĂDLAC 24-30
Sâmbătă 19.06.2021 16:00
C.S. VICTORIA NĂDLAC – C.S.S. Dr. Tr. SEVERIN 31-24
Sâmbătă 19.06.2021 18:00
C.S.C. MOȘNIȚA NOUĂ – L.P.S TG. JIU 40-23

Duminică 20.06.2021 09:00
L.P.S TG. JIU – C.S.S. Dr. Tr. SEVERIN 28-23
Duminică 20.06.2021 11:00
C.S.C. MOȘNIȚA NOUĂ – C.S. VICTORIA NĂDLAC 42-28

Program şi rezultate Grupa B – Sala Polivalentă

Sâmbătă 19.06.2021 10:00
C.S.M. PROG. BĂILEȘTI – C.S. GIROC CHIȘODA 34-31
Sâmbătă 19.06.2021 12:00
A.C.S. HC BELDIMAN – C.S.M. TÂRGU JIU 17-17
Sâmbătă 19.06.2021 16:00
C.S.M. TÂRGU JIU – C.S. GIROC CHIȘODA 29-30
Sâmbătă 19.06.2021 18:00
C.S.M. PROG. BĂILEȘTI – A.C.S. HC BELDIMAN 39-19

Duminică 20.06.2021 09:00
A.C.S. HC BELDIMAN – C.S. GIROC CHIȘODA 31-28
Duminică 20.06.2021 11:00
C.S.M. TÂRGU JIU – C.S.M. PROG. BĂILEȘTI 30-43

LOCURI CLASAMENT – DUMINICĂ (20.06.2021)
Ora 13:00 IV A – IV B – CSS Severin – CS Giroc Chişoda 28-21
Ora 15:00 III A – III B – CSM Târgu Jiu – LPS Târgu Jiu 22-24
Ora 17:00 II A – II B – CS Victoria Nădlac – Progresul Băileşti 0-10 (neprezentare Victoria Nădlac)
Ora 19:00 I A – I B – CSS Moşniţa Nouă – ACS HC Beldiman 29-27

Comment here