Sportive

Eşec şi la Cluj. Elevii lui Cojocaru, niciun punct după 6 etape

Pandurii Târgu-Jiu, un nou eşec, luni seară, în deplasare cu Universitatea Cluj, scor 0-2.

Idan Golan a deschis scorul în minutul 23 al partidei. Decarul clujenilor a profitat de o gafă a portarului Cătălin Iovicin, care a respins greșit un șut pe jos, iar acesta nu a iertat din poziție ideală. Goga a marcat ultimul gol al partidei chiar înainte de pauză. Același Iovicin l-a faultat pe Luchin în interiorul careului, iar centralul partidei nu a stat pe gânduri. Veteranul Universității l-a executat pe portarul oaspeților cu un șut pe jos.

După pauză, Pandurii putea reveni în joc, dar Muțiu și-a salvat echipa la șutul lui Remacle. Oaspeții puteau înscrie golul de onoare în ultimul minut, dar Zaborowsky a ajuns târziu la o minge deviată nefericit de Neciu, și s-a terminat 2-0 pentru U Cluj.

În următoarea etapă, Pandurii, ultima clasată a Ligii 2, va primi vizita Farului.