Sportive

EGAL cu echipa de minifotbal. Cojocaru: Nu-mi convine!

Pandurii Târgu-Jiu a încheiat la egalitate amicalul disputat, miercuri după-amiază, scor 1-1, cu selecţionata echipelor de minifotbal din Campionatul Dolce Vita.

Golurile au fost marcate de Albert Cornicioiu, în minutul 11 şi de Horia Şitoianu, în minutul 53. Antrenorul Călin Cojocaru a schimbat aproape toţi jucătorii la pauză, dar nu a trimis pe teren întregul lot de care dispune, unii dintre jucători fiind menajaţi după un antrenament fizic intens dimineaţa. Deși a considerat testul util, tehnicianul s-a arătat nemulțumit de faptul că elevii săi au primit gol de la formația compusă din jucători ce activează în campionatele de minifotbal.

Până pe 22 februarie, când se va relua campionatul în Liga 2, Călin Cojocaru așteaptă să vină și alți jucători la Pandurii, pentru a întări lotul.