Sportive

Cojocaru: Nu cred că s-a pus problema învingătorului la acest meci

Pandurii Târgu-Jiu a câştigat, vineri, meciul din etapa a 6-a cu Armata Aurul Brad, cu scorul de 2-0.

Ocaziile echipei gorjene au fost numeroase şi în prima repriză, dar scorul la pauză a fost 0-0. Golurile au fost înscrise de Bebeto Lupuleț în minutul 70 și de Robert Petre, în minutul 79. Cu această victorie contra Armata Aurul Brad, Pandurii Târgu-Jiu a urcat pe locul 1 în seria a 7-a.

Antrenorul Călin Cojocaru a comentat că elevii săi au fost prea relaxați în prima repriză, dar nu s-a pus problema învingătorului în acest meci.

În următoarea etapă, sâmbătă, Pandurii Târgu-Jiu întâlnește Viitorul Șimian. Poziționarea pe primul loc în serie dă încredere gorjenilor, deși jocul nu este așa cum și-l dorește antrenorul Cojocaru.