Sportive

Cojocaru, MULȚUMIT după ultimul amical. ”Încep să se lege relațiile de joc”

Antrenorul Călin Cojocaru mulțumit de modul în care s-a prezentat Pandurii Târgu-Jiu, la ultimul amical.

Sâmbătă, gorjenii au spulberat CS Hunedoara, scor 5-1, la pauză 3-1. A fost cel de-al doilea meci de verificare disputat pe baza proprie de antrenament şi al şaptelea din perioada de iarnă. Golurile echipei Pandurii au fost înscrise de Adrian Tănăsoiu, în minutele 12 şi 42, Bodea în minutul 45 şi de Korede Adedoyin, în minutele 86 şi 90. Pentru oaspeţi a marcat Burlacu, în minutul 35, dintr-un penalti.

Cojocaru este mulțumit că au început să se lege relațiile de joc. Tehnicianul și-a conturat un lot de 23 -24 de jucători, care speră să fie legitimați la FRF.

Pandurii mai are programate două amicale până la reluarea campionatului Ligii 2. Cojocaru speră ca autoritățile să revină la sentimente mai bune față de clubul de fotbal, aflat în pragul falimentului.