LIFE

Audiențe Revelion 2020. Dan Negru, tot pe primul loc

Cine a fost pe primul loc de Revelion? La cine s-au uitat românii, cum fac de 20 de Revelioane? Tot la Dan Negru.

Negru a asigurat, ca în toți cei 20 de ani, cea mai mare diferență din an dintre Antena 1 și Pro TV, în favoarea Antenei 1. De peste opt ori a fost audiența postului Intact mai mare decât a Pro TV (care a dat filme în noaptea dintre ani), relatează paginademedia.ro. ”Revelionul Starurilor”, cu măști, s-a apropiat de trei milioane de români în fiecare minut, o cifră și peste Revelionul lui Negru de anul trecut. De notat cota de piață pe publicul comercial: aproape jumătate din tinerii între 18 și 49 de ani, care aveau televizoarele deschise, se uitau la Antena 1, cu Revelionul lui Dan Negru.

Locul al doilea la nivel național și la orașe pentru România TV, cu SuperRevelionul (o petrecere care a început încă din timpul zilei). Postul de știri mai avea puțin și făcea milionul (o audiență mult peste 2019). Față de anii trecuți, România TV nu a mai folosit “artificiul” cu DIRECT pe ecran (care lăsa impresia că show-ul este în direct). Au punctat doar că “se cântă Live” (că invitații nu fac playback adică).

Măștile lui Negru (dar din alți ani) s-au văzut și pe Antena 3, unde Mircea Badea și Mihai Gâdea, ca gazde, introduceau imagini din arhivă (chiar și momentul de anul trecut cu Mihai Gâdea mască la Dan Negru).

Ce au dat alte stații:

Kanal D - Revelion Teo Show (Revelion cu Teo Trandafir gazdă)
Antena Stars - Vedetelion
Național TV - Avem chef de Revelion (cu Corina Chiriac)
TVR 2 - Fuegovelion

Audiențele posturilor TV în noaptea de Revelion, în intervalul 22.00-2.00, la nivel NAȚIONAL:

 NATIONAL  Persoane  Rtg%  Shr%  
1Antena 12.840.0001636,2
2Romania TV940.0005,312
3Kanal D765.0004,39,8
4Antena 3361.00024,6
5Pro TV353.00024,5
6Antena Stars317.0001,84
7TVR 2295.0001,73,8
8TVR 1250.0001,43,2
9ETNO232.0001,33
10National TV232.0001,33

Audiențele posturilor TV în noaptea de Revelion, în intervalul 22.00-2.00, în mediul URBAN:

 URBAN  Persoane  Rtg%  Shr%  
1Antena 11.317.00013,832,8
2Romania TV544.0005,713,5
3Kanal D301.0003,17,5
4Antena 3259.0002,76,5
5Pro TV199.0002,14,9
6TVR 2159.0001,73,9
7TVR 1147.0001,53,6
8Antena Stars130.0001,43,2
9ETNO103.0001,12,6
10National TV101.0001,12,5

Audiențele posturilor TV în noaptea de Revelion, în intervalul 22.00-2.00, pe SEGMENTUL COMERCIAL:

 COMERCIAL  Persoane  Rtg%  Shr%  
1Antena 1594.00013,942,6
2Pro TV126.0002,99
3Romania TV116.0002,78,3
4Kanal D94.0002,26,7
5Antena 349.0001,23,5
6TVR 143.00013,1
7Antena Stars42.00013
8TVR 237.0000,92,7
9National TV28.0000,72
10ETNO23.0000,51,6

buy albuterol online

buy chantix

antabuse

Comment here