Sportive

A răbufnit la adresa arbitrilor. Cojocaru: Atitudine sfidătoare! Nu suntem lăsați să jucăm

”Nu ne-am gândit c-o să jucăm 11 contra 14! La fiecare meci avem penalty contra noastră! Vrem să jucăm fotbal, dar nu suntem lăsați!” a acuzat antrenorul Călin Cojocaru, sâmbătă, după eșecul cu timișorenii de la Ripensia.

Pandurii n-a reușit să dubleze victoria cu CSM Reșița și să părăsească ultimul loc al clasamentului Ligii 2. Gorjenii au condus din minutul 3, au fost egalați înainte de pauză, iar în partea secundă au mai încasat un gol și au pierdut cu 1-2. Ambele reușite ale bănățenilor au venit din lovituri de pedeapsă.

Cojocaru acuză că pandurii sunt vânați la fiecare meci.

Miercuri, Pandurii dispută restanța cu Farul Constanța, din etapa a 7-a. Meciul n-a fost programat la data respectivă după ce FRF a decis să retragă certificarea oltenilor, în urma neregulilor financiare descoperite în dosarul de înscriere în Liga 2. Călin Cojocaru crede că echipa sa va avea din nou probleme din cauza arbitrajului.

”Când scoatem capul ne distrug toți” a comentat tehnicianul.

Cosmin Petruescu, antrenorul bănățenilor, l-a felicitat pe Călin Cojocaru pentru formația pe care și-a alcătuit-o la Târgu-Jiu.