Ultima Ora

22:22 Pandurii, un nou amical cu o formație de Liga a treia

Pandurii Târgu-Jiu a disputat, vineri după-amiază, pe terenul sintetic de la stadionul municipal, un meci amical cu formaţia de Liga a treia CS Hunedoara, scor 2-0.

La pauză, scorul a fost egal, 0-0. Golurile au fost marcate de francezul Steven Goma, în minutul 55 şi de Patrick Popescu, în minutul 57, dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri. Antrenorul Călin Cojocaru a folosit aproape întregul lot, dar și jucători aflaţi în probe. În prima parte a meciului au evoluat: Iovicin (min.30 Achiriloaiei) – Borisav Zlatarić, Catrici, Ciobanu, Vasilescu, Pirciu, Kazuki Takahashi, Trancă, Dinu-Ivănescu, Tănăsoiu, Bodea. În repriza a doua au intreat pe teren: Achitiloaiei (min. 60 Oprita) – Cuțitoiu, Gheorghe, Ciobanu, Stan, Dinu-Ivănescu, Cristian Ştefan, Korede Adedoyin, Cornicioiu, Patrick Popescu, Steven Goma.