Ultima Ora

18:27 Pandurii Târgu Jiu – Jiul Rovinari, scor 4-1

Pandurii Târgu Jiu s-a impus, miercuri, cu scorul de 4-1 în amicalul disputat pe terenul trei al bazei sportive de la stadionul municipal, cu Jiul Rovinari.

Oaspeţii au deschis scorul şi au condus la pauză cu 1-0, prin golul marcat de George Bozianu. La reluare, pandurii au egalat în urma unui autogol. Apoi au mai înscris prin Andrei Şendroiu (două goluri) şi Alexandru Stan.

Antrenorul Călin Cojocaru a trimis pe teren majoritatea jucătorilor disponibili, mai puţin pe cei care acuză probleme medicale sau pe cei care au fost menajaţi la acest amical. Cojocaru a început meciul cu următorii jucători: Alexandru Opriţa – Cuţitoiu, Catrici, Ciobanu, Vasilescu, Trancă, Babaua, Peia, Tănăsoiu, Pirciu, Bodea. În repriza secundă au mai intrat portarii Alexandru Krupenschi şi Cătălin Iovicin şi jucătorii de câmp: Alexandru Stan, Leonard Gheorghe, Patrick Popescu, Cristian Ştefan, Andrei Şendoriu, Albert Cornicioiu şi Lică Mândrean.

Pandurii Târgu Jiu va continua pregătirea pe plan local şi va încheia săptămâna cu un alt test. Gorjenii vor întâlni sâmbătă, de la ora 11.00, tot pe baza proprie, o divizionară C, CSO Filiaşi.

buy albuterol online

buy chantix

antabuse

Dă-i un răspuns lui 18:27 Pandurii Târgu Jiu – Jiul Rovinari, scor 4-1 | infoGorj Anulează răspunsul