Ultima Ora

14:27 Pandurii, eşec şi cu Mioveniul

Pandurii Târgu-Jiu, un nou eşec în cea de-a 5-a etapă din Liga 2. Gorjenii au cedat, cu scorul de 1-2, partida disputată pe teren propriu, cu CS Mioveni și rămân codași în clasamentul ligii secunde.

Formația din Mioveni a deschis scorul rapid, în minutul 4, prin Massaro, dar gorjenii au restabilit egalitatea în minutul 22, prin Remacle. Misiunea gazdelor a fost una foarte dificilă din minutul 41, după ce Pleșa a primit un cartonaș roșu. În partea secundă a meciului, cei de la Mioveni au fost la conducerea jocului și au reușit să marcheze golul victoriei în minutul 79, prin Sergiu Negruț. De menționat că și trupa lui Claudiu Niculescu a încheiat meciul în inferioritate numerică, după eliminarea lui Alexandru Iacob (83).

Pandurii Târgu-Jiu: Aldescu – Andr. Pleșa, C-tin. Grecu (cpt.), Moisie, Luzemo, Andr. Dobre, Iul. Ștefan, Bunga, Remacle, Velcotă, C. Vaida. Antrenor: Călin Cojocaru.

CS Mioveni: Ius. Popescu – Oancea, Al. Iacob, Burnea, F. Constantin, M. Chindriș, Sz. Veres, Ișfan, Velblum, Massaro, Coșereanu (cpt.). Antrenor: Claudiu Niculescu.

Pentru Pandurii Târgu-Jiu urmează un meci în deplasare, cu Universitatea Cluj.