Ultima Ora

12:58 Pandurii Târgu-Jiu, PRIMA victorie pe teren propriu, de la inaugurarea stadionului

Elevii lui Călin Cojocaru s-au impus, sâmbătă, în partida disputată la Târgu-Jiu, contra CSM Slatina, în runda a 13-a a sezonului Ligii 2, scor 2-1. Este prima victorie pe teren propriu din acest sezon şi prima, acasă, de la inaugurarea stadionului.

Golurile gazdelor au fost înscrise în minutul 2- când după o centrare de pe partea dreaptă, Cătălin Vaida reia cu capul, portarul respinge tot până la atacantul gazdelor, care nu mai ratează și cu piciorul și deschide scorul cu un șut din 8 metri sub tranversală- şi în minutul 78, când Gabriel Dodoi scapă singur spre poarta adversă și înscrie cu un șut din 14 metri, cu toată opoziția lui Nicușor Grecu.

PANDURII TÂRGU JIU – CSM SLATINA 2-1

Arbitru: Andrei Baciu (Botoşani); Asistenți: Roberto Ciuraru (Sfântu Gheorghe) și Damian Antal (Bacău); Rezervă: Andrei Lucian Ţiţii (Şura Mică – Sibiu); Observatori: Ioan Mureșan și Romeo Malac (ambii din Timişoara).

Pandurii: Aldescu – Diau, Bauben, Remacle, Dodoi (cpt.), Ct. Vaida, Bunga, Felipe Acosta, Moisie, Al. Vasilescu, Cuțitoiu
Rezerve: Iovicin – Erhard, R. Cojocaru, Habet, Jaiteh, Pleșa, Goma, Velcotă, Zaborowski
Antrenor secund: Cristian Popescu

CSM Slatina: Nic. Grecu – Bodri, Motroc, M. Manea, Demici, Vas. Gheorghe (cpt.), D. Toma, Dav. Oprescu, Doman, Rogoveanu, I. Stoica
Rezerve: Preduț – Iana, Deta, C-tin. Radu, Necșulescu, Ben. Enache, M. Grigorea, Vlada, Cr. Preda
Antrenor: Mihai Ianovschi