Ultima Ora

12:57 Performanță pentru pugiliștii Clubului Sportiv “Rovinari 2016”. Trei medalii obținute la Cupa României

Pugiliștii legitimați la Clubul Sportiv “Rovinari 2016”  au avut încă o evoluție de excepție la Cupa României dedicată Seniorilor, competiție ce a avut loc la Iași în perioada 15-20 martie. Toți cei trei participanți au obținut medalii: una de aur și două de bronz.

“O performanță remarcabilă la care mă așteptam. Deaconu Ianis a obținut locul I și medalia de aur la categoria 69 de kilograme, în timp ce Nicola Ionuț Adelin (81kg) și Gurincu Ionuț Flavius (+91kg) au ocupat locul al III-lea și medalii de bronz. Competiția a fost de bun augur și pentru tânărul Andrei Musăți, care a susținut mai multe meciuri de verificare. Alături de Ianis Deaconu, acesta a fost inclus în lotul României pentru Campionatul Mondial de Tineret din Polonia. Așadar, doi sportivi din orașul nostru vor pune Rovinariul pe harta boxului mondial.Ce poate fi mai frumos!Felicitări tuturor!”, a transmis, pe pagina de socializare, primarul Robert Filip.