Ultima Ora

08:51 Pandurii, 5 goluri în poarta celor de la Hunedoara

Pandurii Târgu-Jiu a învins, sâmbătă, CS Hunedoara, scor 5-1, în cel de-al doilea meci de verificare pe care gorjenii l-au disputat pe baza proprie de antrenament şi al şaptelea amical din perioada de iarnă.

Meciul, disputat pe terenul sintetic din Complexul Sportiv Municipal, a fost câştigat de Pandurii cu scorul de 5-1, după ce la pauză echipa gazdă conducea cu scorul de 3-1. Golurile echipei Pandurii au fost înscrise de Adrian Tănăsoiu, în minutele 12 şi 42, Bodea în minutul 45 şi de Korede Adedoyin, în minutele 86 şi 90. Pentru oaspeţi a marcat Burlacu, în minutul 35, dintr-un penalti.

În prima parte a meciului au evoluat pentru Pandurii: Achiriloaei, Cuțitoiu, Ciobanu, Catrici, Vasilescu, Patrick Popescu, Cristian Ştefan, Trancă, Şendroiu, Tănăsoiu şi Bodea iar în partea a doua a meciului au mai intrat pe teren: Iovicin, Borisav Zlataric, Nicolae Cotolan, Emmanuel Okeke, Dănescu, Cornicioiu, Pirciu, Gheorghe, Babaua, Dinu-Ivănescu, Goma şi Korede Adedoyin.