Pandurii, UMILITĂ de FC Argeș. Bogoi: Este de neînțeles, la Pandurii se stă bine la capitolul salarii

| |
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Pandurii, umilită sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-5 cu FC Argeș, deși oaspeții au avut numai 9 oameni pe teren mare parte din meci.

Fosta vicecampioană a României abia face față în Liga a doua. În partida de sâmbătă, prima a returului, a fost condusă din primul până în ultimul minut.

Înfrângerea afundă și mai rău Pandurii în subsolul clasamentului. Echipa antrenată de Adrian Bogoi a coborât două locuri și este acum pe 18, retrogradabil. Tehnicianul gorjenilor a pus eșecul usturător pe seama lipsei din lot a 10 jucători.

Bogoi a comentat că prestația slabă a gorjenilor, din acest tur de campionat, nu se justifică.

”La Pandurii se stă destul de bine, din punct de vedere al salariilor jucătorilor. Paradoxul este că nu sunt rezultate” a declarat tehnicianul fără să dea prea multe detalii despre schimbările pe care vrea să le facă în pauza de iarnă.