Peppy Team a pus mâna pe Cupa “Împreună suntem minifotbal”

| |
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Competiția dedicată jucătorilor 100% amatori, Cupa „Împreună suntem minifotbal”, a fost câștigată, în weekend, de Peppy Team în urma loviturilor de departajare, scor 7-6 contra Star Team.

Ultimele minute ale finalei au fost dramatice. Peppy Team a egalat, 4-4, prin Ștefan Mărgulescu și a împins deznodământul la executarea loviturilor de la 7 metri. Dumitru Vasilescu a avut șansa golului decisiv pentru Star Team dar a ratat și până la urmă și trofeul cel mare a ajuns la Peppy Team.

Sorin Viltilescu s-a bucurat că formația sa a ieșit învingătoare. Fostul jucător al echipei Pandurii a fost desemnat și cel mai bun jucător al turneului.

Dumitru Vasilescu (Star Team) a primit titlul de golgheterul turneului. Portarul turneului a fost desemnat Constantin Bistreanu (Peppy Team). Formațiile Marckon și Acvila au primit trofee Fairplay iar Leiilor de Oltenia, Răzvy&Team, Juventus Albeni, Lido Team, FC Stănești, Conti Team și Viena Optik Team le-au fost acordate diplome de participare.

Festivitatea de premiere a fost una spectaculoasă, cu focuri de artificii și hora bucuriei pentru campioni. Premiile au fost asigurate de organizatoarea competiției, ACS Minifotbal Gorj și de partenerul principal al competiției, Ursus România.Premiile constând în diplome, medalii și bax-uri de bere Ursus au fost acordate de Asociația Club Sportiv Minifotbal Gorj.

Festivitate de premiere:
-    Locul 1: Peppy Team (Cupă, medalii de aur, diplomă și 3 bax-uri de bere Ursus)
-    Locul 2: Star Team (trofeu, medalii de argint, diplomă și 2 bax-uri de bere Ursus)
-    Locul 3: Pokemonii Magici (trofeu, medalii de bronz, diplomă și 1 bax de bere Ursus)
-    Locul 4: Exclusive Car Wash Team (diplomă)

1 Comentariu pentru “Peppy Team a pus mâna pe Cupa “Împreună suntem minifotbal””

1. [...] Vezi articol pe Radio Infinit – Asculta Muzica, Stiri, Discutii Online [...]